Smart shopperzy - Polacy na tropie mobilnych okazji.

Jerzy Biernacki
07.10.2016

Smart shopperzy, czyli osoby szukające mądrych okazji na tańsze zakupy, to interesująca grupa, która każdego roku generuje milionowe zyski w sklepach internetowych i na serwisach zniżkowych.

Smart shopperzy i ich zachowania

Raport opracowany przez poznański start- up stanowi ciekawą analizę rynku smart shoppingu w Polsce, pokazuje także tendencje zakupowe osób na co dzień szukających okazji do zakupów w korzystnych cenach. Jednym z ciekawszych wniosków jest fakt, że w większości przypadków do smart shoppingu nie zmusza ludzi kiepska sytuacja ekonomiczna czy niskie dochody, ale raczej chęć optymalizowania domowego budżetu. Osoby, które przeglądają serwisy zniżkowe, szukają rabatów i korzystają z możliwości, jakie dają zakupy grupowe, to najczęściej osoby inteligentne i świadome najważniejszych trendów rządzących współczesną ekonomią, które potrafią podejmować mądre i trafne decyzje zakupowe. Mądre wydawanie pieniędzy to sposób na życie, który umożliwia racjonalizację budżetu i realizację większych celów, takich jak podróże lub rozwijanie pasji dzięki funduszom zaoszczędzonym na tańszych zakupach na co dzień.

Smart shopping na smartfonach

Smart shopping to nurt, którego genezy należy doszukiwać się w Stanach Zjednoczonych, których mieszkańcy coraz rzadziej są skłonni do nieprzemyślanych zakupów, a coraz częściej chcą wydawać pieniądze mądrze i racjonalnie, nawet jeżeli co miesiąc dysponują sporym budżetem. Tak samo szybko jak smart shopping, do którego przyznaje się około 89 % Polaków, rozwija się sektor mobile. W raporcie Qpony.pl można znaleźć badania pokazujące, że około 50% osób reprezentujących tę grupę korzysta ze smartfonów do szukania okazji i kupowania przez Internet. Te badania oraz case studies zaprezentowane w raporcie Qpony.pl stanowią ciekawą wiedzę dla osób zajmujących się marketingiem mobilnym, dla których świadomi konsumenci, biegle posługujący się Internetem i urządzeniami mobilnymi, stanowią główną grupę docelową.

Pobierz pełną wersje raportu

Artykuł partnera serwisu

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.